SSS

Ürünleriniz tamamen doğal mı?

Ürünlerimiz tamamen doğal kaynaklardan elde edilmektedir. Bitkisel içerikli ürünlerimiz bitkiler kaynak alınarak üretilmektedir. Bitkisel içerikli olmayan ürünlerimiz diğer doğal kaynaklardan elde edilmektedir.

Bitkisel gıda takviyelerinin farmakolojik ilaçlarla kullanımı güvenli midir?

Bitkisel takviyelerin doktor aracılığı ile aldığınız ilaçlarla güvenli kullanımı konusunda çok az sayıda çalışmaya rastlanmaktadır. Genel olarak farmakolojik ilaçların kullanımı sırasında bitkisel ekstrelerin kullanımı bir doktorun önerisi olmadıkça önerilmez.

Ürünleri doğru saklama koşulları nelerdir?

Ürünü kuru, direk güneş ışığı almayacak, serin bir yerde saklamalısınız. Bu koşullarda saklanmış ürünleri son kullanma tarihine kadar güvenle kullanabilirsiniz. Ürünlerimizin son kullanma tarihleri kutuların üzerinde yer almaktadır.

Doğal beslenme destek ürünleri kullanmam gerektiğini nasıl anlayacağım?

Günümüz yaşam koşulları, tükettiğimiz besinlerin yetiştirilme, hazırlanma, pişirilme ve saklanma sırasında içerdiği besin değerlerini kaybetmelerine yol açar. Sigara, çevre kirliliği, ilaç kullanımı vb. durumlar, vücudumuzda zararlı maddelerin oluşumuna sebep olabilir. Özel periyotlar ve özel durumlarda (çocukluk, ergenlik, hamilelik, sporla uğraşma veya yaşlılık) artan beslenme ihtiyacının karşılanması gerekebilir. Özelliklede immun sisteminizin güclülüğünü devamlı kılmak icin doğal beslenme destek ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Anti-oksidan nedir?

Anti-oksidanlar, hücrelere zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirerek, kanser dahil pek çok hastalığa ve erken yaşlanmaya neden olabilecek zincir reaksiyonları önleyen moleküllerdir. Bu moleküllerin vücutta gerekli seviyelerde bulunabilmesi için, yüksek oranda anti-oksidan içeren çay, meyve, sebze gibi besinler alınmasına dikkat edilmelidir.

Vücudumuzun kendini tahrip etme özelliği olduğu gibi, kendini savunma mekanizmasından ileri gelen tedavi özelliği de bulunur. İçeriğinde antioksidan bulunduran besinler de bu mekanizmayı tetikleyerek serbest radikallerin ve toksinlerin oluşumunu engeller ve hatta yaşlanma etkilerini azaltırlar.

Anti-oksidanların etkileri nelerdir?

Vücudumuzun kendini tahrip etme özelliği olduğu gibi savunma mekanizmasından ileri gelen tedavi özelliği de mevcut. Bunu daha da pekiştiren ve dirençli olmamızı sağlayan besinler (özellikle vitaminler), bileşimindeki paslanmayı önleyici maddelerle serbest radikallerin ve toksinlerin oluşumunu engelliyor ve yaşlanmayı yavaşlatıyor. Daha da önemlisi başta kanser olmak üzere birçok hastalığın oluşumunu engelliyor. Vücudun hücre koruma sistemleri içinde önemli bir yere sahip olan anti-oksidanlar, bu görevi belirgin hücre hasarlarına yol açabilen maddeleri etkisizleştirerek gerçekleştirirler.

Antioksidanları nasıl kullanmalıyım?

Antioksidan etkili maddeler, vücudumuzu serbest radikallerin yol açtıkları hastalıklara karşı koruyan bileşiklerdir. Burada amaç korunmak olduğu için, antioksidanların düzenli kullanımları daha da önem kazanmaktadır. Antioksidan koruma elde etmek için öncelikle A, C ve E vitaminleri, beta karoten, selenyum ve çinko gibi temel antioksidanları içeren bir ürünler kullanılmalısınız. Bu temel antioksidan vitamin ve mineraller birlikte kullanıldığında birbirlerinin etkilerini arttırlar.

Güçlü bir bağışıklık sisteminin önemi nedir?

Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak bize aşağıdaki avantajları sağlayacaktır:

  • Enfeksiyonların şiddetini azaltacaktır. Böylelikle özellikle savunma hücreleri henüz tam gelişmeyen bebeklerin, mikrop taşıyan diğer çocuklarla temasın fazla olduğu okul çağındaki çocukların, ve bağışıklık azalmaya başladığı için yaşlıların enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riskini azaltacaktır.
  • Soğuk algınlığı, nezle ve diğer enfeksiyonlara yakalanma olasılığını azaltacaktır.
  • Kanser hücrelerinin yok edilmesini en yüksek seviyeye çıkaracaktır.
  • Canlılığı azaltan toksik kimyasalların birikmesini önleyerek enerji düzeylerini artıracaktır.
  • Vücudu çevredeki radyasyon ve kirlerden koruyacaktır.
  • Yaşlanma sürecini yavaşlatacaktır.

Mantarların Kanser üzerindeki etkisi nedir?

Mantarlar Özelliklen İmmun systemı guclendırır.Bazı tip mantarlar prostat,mide,meme kanserinde faydaları gosterilmistir.Kemoterapiylen beraber kullanıldıgında kemoterapının yan etkılerını azaltır.Kolon kanser hastalarında kemoterapiylen beraber yapılan mantar kurunde, yalnız basına kemoterapi yapılanlardan daha uzun yasam surelerı elde edılmıstır.Kanser hastalarının genel durumlarında olumlu sonuclar verdigi gözlenmiştir.